Miután elvégezte a tervezést és a domain regisztrációt, itt az ideje a fejlesztésnek!
A weboldal elkészítésének 5 lépése
A legtöbb webhelyprojekt a következő szakaszokat követi:
- Készítsen tervet webhelye szerkezetére és tartalmára vonatkozóan.
- Regisztráljon egy domain nevet, lehetőleg a.com-ot.
- Fejlessze weboldalát.
- Tegye keresőbaráttá.
- Indítsa el webhelyét.
3. Fejlessze weboldalát
Nézzük meg a weboldal indításának leggyakoribb módszereit. Több lehetőség is van. Egyesek jobban alkalmazkodnak, mint mások, míg mások nehezebbek.
Webhelykészítő használata webhely létrehozásához
Kezdjük a legegyszerűbb lehetőséggel: egy webhelykészítővel. Ez egy "all-inclusive" csomag abban az értelemben, hogy általában egyetlen cég biztosítja, amely magában foglalja a sablont (tervezést), a fogd és vidd szerkesztőt, a webtárhelyet, a domain nevet, az e-mail címet és a támogatást. A legnehezebb feladatokat a webkészítő végzi.
Ez nem csak kezdőknek előnyös. Egyszerűen fogalmazva, ez a munkától függ. Miért bonyolítaná az életét, ha vannak egyszerű megoldások? Szinte minden webhelykészítő lehetővé teszi egy ingyenes, hirdetésekkel támogatott alapwebhely létrehozását egy aldomainben (például: yourname.sitebuildername.com). Alaposan tesztelheti, mielőtt eldönti, hogy a vásárlás indokolt-e.
Ha azonban cégét az internetre szeretné vinni, válasszon egy prémium szolgáltatást. Az árak nagyjából havi 6 eurótól kezdődnek, és mindent tartalmaznak, amire szüksége van. Ha professzionális e-mail címre van szüksége cége webhelyéhez, adjon hozzá körülbelül 1-5 eurót havonta.
Előnyök:
-
Használata egyszerű.
-
Nincs szükség további szoftverre vagy akár tárhelyre.
-
Nincs szükség technikai ismeretekre az induláshoz.
-
A webhelykészítési üzletág a frissítésekért és a biztonságért felel.
-
Témák, amelyeket ízlése szerint testre szabhat.
-
Alapértelmezés szerint a mobilra optimalizált verziót szállítják.
Hátrányok:
-
Nem mindig lehetséges további funkciók hozzáadása (a webhely-készítőtől függően).
-
Mivel Ön a szállítótól függ, kevésbé rugalmas.
-
Nem bonyolultabb, adatbázis-vezérelt feladatokra (pl. állástáblázat vagy ingatlankönyvtárak) valók.
Webhelykészítő összehasonlító eszköz: https://www.tooltester.com/en/wix-vs-squarespace-vs-godaddy-vs-weebly-vs-wordpress-com/
Tartalomkezelő rendszer használata weboldal készítéséhez
A CMS (tartalomkezelő rendszerek) egy kicsit bonyolultabb. Használatuk lényegesen nehezebb, mint egy weboldalkészítő, annak ellenére, hogy ugyanúgy működnek.
Nemcsak egyszerű dolgokat, például szövegeket és fényképeket tölthet fel a webhelykészítőbe, hanem egy egész webhelyet is létrehozhat vele. Ebben a forgatókönyvben a hagyományos tartalomkezelő rendszer sokkal korlátozóbb lenne, és a megjelenést tekintve a megadott sablonokra kell korlátozódnia.
Bár számos rendszer létezik, mint például a Joomla!, a Drupal és a Typo3, mi a WordPressre, a legnépszerűbb CMS-re koncentrálunk. Nem nehéz beállítani az egykattintásos telepítést kínáló hosting cégeknek köszönhetően.
Adatok jóváírása: BuiltWith
Amint láthatja, a WordPress az interneten található webhelyek nagyjából felét működteti.
A WordPress alternatívái:
-
A Wix egy egyszerű drag and drop webhelykészítő, amely könnyen használható, de drágább, nem ideális nagyobb projektekhez, és nehéz átvinni a webhelyet, ha szükséges.
-
A Squarespace egy esztétikailag tetszetős webhely-készítő, amely egyszerűvé teszi lenyűgöző webhelyek készítését, de magasabb havi díjat fizet, és nem rendelkezik migrációs funkcióval.
-
A Drupal egy robusztus platform, amely népszerű a tapasztalt webfejlesztők és kódolók körében, de meredek tanulási görbéje miatt nem alkalmas kezdők számára.
-
A Joomla hasonló a WordPress-hez, és hasznos eszköz webhelyek létrehozásához, de legalább alapszintű ismerete szükséges a használatához.
Gyorsan telepíthet egy WordPress témát, és testreszabhatja a tervezési lehetőségek segítségével. Ha azonban semmi nem tetszik, akkor nagy valószínűséggel meg kell változtatnia a CSS-t vagy a HTML-t (önnek vagy egy programozónak).
A tárhelyet, a domaint, az e-mail címet, a telepítést és a támogatás mértékét az Ön költségvetése és műszaki hozzáértése határozza meg. Ha magad csinálod, akkor elég olcsó lehet.
A rendelkezésre álló több tucat bővítmény, különösen a WordPresshez, lehetővé teszi, hogy olyan extra funkciókat adjon webhelyéhez, amelyek eredetileg nem voltak benne. Jó példa erre a WooCommerce, egy átfogó online áruházat kínáló bővítmény.
Előnyök:
-
Választhat hosting cégek közül.
-
Kiváló többnyelvű webhelyekhez.
-
Technikai rugalmasság: ha tudja, mit csinál, hozzáférhet a teljes forráskódhoz.
-
A beépülő modulok további funkciókat biztosítanak.
-
Gyorsíthatja oldala betöltését.
Hátrányok:
-
Nincs közvetlen személyes technikai segítség (csak korlátozott támogatás a webtárhelytől)
-
A sablon határozza meg a kreatív rugalmasság szintjét.
-
A beépülő modulokért további költségek merülhetnek fel.
-
Még kisebb esztétikai módosítások is szükségessé tehetik programozó használatát.
Hogyan készítsünk weboldalt saját kezűleg vagy egy ügynökséggel
A teljes szabadságot igénylőknek maguknak kell elkészíteniük az oldalt. Ehhez türelemre lesz szüksége, és ez gyakran megfélemlíti az újoncokat (és frusztráló).
Az olyan webhelyek, mint a Codecademy, a Mozilla és a W2Schools, amelyek lépésről lépésre tartalmazzák a kezdőknek szóló utasításokat, fantasztikus kiindulópontot jelentenek. Készüljön fel azonban egy hosszú utazásra, amíg el nem készül a webhely. A folyamat felgyorsítása érdekében természetesen megbízhat egy webdesignert. Ne feledje, hogy a tervezőnek nem szabad a kódolást végrehajtania, és fordítva. E feladatok mindegyike egyedi képességeket igényel.
Nehéz általános árat adni, mert ez a munkától függ. Nyilvánvalóan fizetnie kell a tárhelyért, de sok alacsony költségű lehetőség áll rendelkezésre. Mindenekelőtt egy programozó bérbeadása sokkal drágább lesz: havonta 8-15 dollárt fizetni egy webhelykészítőért, mindig olcsóbb lesz, mint egy tervezőt vagy ügynökséget bérelni egy óra munkáért.
A NetBeans, az Aptana Studio és a Brackets további kiemelkedő programozási eszközök. Mindegyik ingyenes, és támogatja a HTML-t, a CSS-t, a JavaScriptet és a PHP-t. Egy másik választás a Webflow, egy vizuális forráskód-szerkesztő.
Előnyök:
-
Ha tudja, hogyan kell programozni, a lehetőségek végtelenek.
-
Költséghatékony hosting.
-
Maximális alkalmazkodóképesség
Hátrányok:
-
Nincs (vagy drága) segítség.
-
Ez egy magas tanulási görbe.
-
A költségeket nehéz megbecsülni.
-
A tanulás és a jelentkezés hosszú időt vesz igénybe.